piatok 23. októbra 2015

poznatky zo sveta stredoškolského [október]


Mala by som sa učiť na opravnú písomku z dejepisu, ale tak vieme ako to býva. Preto tu sedím a snažím sa dať dohromady nejaké ďalšie poznatky. Užite si ich.

Známky
Prvá vec, ktorú chcem zmieniť sú známky. Na základke som nikdy nepochybovala o hodnote známok, či naozaj vystihujú moje vedomosti, ale tu na strednej nad tým čas od času rozmýšľam. Napríklad ten test z dejepisu, viem vám odrecitovať celé dejiny Židov/židov, ale aj tak som dostala 3. Takže neberte známky až tak vážne, na každej škole sú ľudia, ktorí prechádzajú excelentne, priemerne alebo vôbec a nie vždy musí horšia známka znamenať medzery vo vedomostiach. 

Kávový maniak
O tomto aspekte stredoškolského života som sa zmienila už minule. Stredná škola zo mňa vychováva kávového maniaka. Nikdy pred tým som kávu nepila a ani mi nechutila, no zrazu si pravidelne raz až dvakrát do týždňa dám kávu na rozlepenie očných viečok. A pokroky robím aj v množstve mlieka, už to nie je celá krabica, ale len pol!

NECHÝBAJTE!!
Neviem ako to funguje na "normálnych" stredných školách, ale ak chýbate na gymnáziu viac ako pol dňa máte vážny problém. Nejde ani tak o to, že nebudete mať 100% dochádzku, ale o to, že v ten deň sa písalo 100 testov a dostali ste 200 úloh. Z čista jasna.

Beznádej
Kapitola sama o sebe. V skupinovej konverzácii na facebooku pribúda správ typu: ja už nemôžem, nevládzem, bože ja prepadnem... A určite vás budem v tomto smere apdejtovať, pretože ja a beznádej sme BFF. Mám dve známky z fyziky- 3 a 5. Hahaha. Som v štádiu šialenca. Neviem či sa mám smiať alebo plakať.


Aktuálne by som svoj život na strednej prirovnala k tomuto obrázku a možno aj k celému filmu. Ak ste film nevideli, tak tie mená sa potom škrtajú podľa toho kto zomrie. Zjednodušene. Tak, pekný víkend. 


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

♥ Ďakujem za váš komentár ♥